Sen většiny lidí je krásná zahrada s hustým zeleným kobercem zdravého trávníku. Ke kvalitnímu sytě zelenému trávníku a svěží výsadbě je však potřeba i kvalitní zálivka. Abyste se nestali otroky své zahrady, pravidelnou a vydatnou zálivku zajistí dobře navržené závlahové systémy. Naše firma zajišťuje dodávku špičkových závlahových systémů Toro.


V případě zájmu Vám rádi vyhotovíme cenovou kalkulaci a projektovou dokumentaci automatické závlahy Vaší zahrady na míru zdarma. Neváhejte nás kontaktovat.Řídící jednotky závlahových systémů

Řídící jednotka

Řídící jednotka je zařízení, jehož základní funkcí je dát povel elektromagnetickým ventilům, ve který čas a na jak dlouhou dobu se mají otevřít. Jednotky mohou být napájeny baterií 9 V nebo elektrickou energií 230 V. Liší se také kapacitou, kolik ventilů mohou ovládat.

Řídící jednotky se vyrábějí pro různá prostředí: venkovní, vnitřní nebo mohou být i voděodolné.

Rádi Vám doporučujeme vyhovující řídící jednotku.


Postřikovače

Postřikovače

Postřikovače se vyrábí v rùzných výškách od 5 cm do 30 cm. Postřikovače jsou umístěny v zemi v pouzdře z kterého se tlakem vody vysunou a po skončení závlahového cyklu jsou tlakem pružiny zasunuty zpět do pouzdra. Materiálem pro výrobu postřikovačů je ve většině případů plast a nerezová ocel.

Pro závlahu trávníku se používají zpravidla 5-10 cm postřikovače, pro závlahu keřů a vyvýšených záhonù to jsou 15 cm a 30 cm vysoké modely. Postřikovače pro zahrady rozdělujeme na sprejové (dostřik 1,5-5,2m) a rotorové (dostřik 5-15m).


Ventily

Ventily

Elektromagnetické ventily pracují jako hydraulické ventily. Skládají ze dvou komor – spodní komory, kterou protéká voda při otevření ventilu a horní komory s membránou. Aby se tlak kapaliny dostal do horní komory, jsou komory propojeny malým vstupním otvorem. Pokud je ventil uzavřen, tak na membránu působí tlak z obou stran, díky větší horní ploše membrány je tlačena membrána dolů do sedla ventilu a ventil je uzavřen. V okamžiku, kdy cívka ventilu dostane elektrický impuls, dojde k otevření výstupního otvoru, který umožní odtéct vodě z prostoru nad membránou. Tím dojde zároveň k poklesu tlaku nad membránou a ta se nadzvedne a umožní průtok vody.


Čerpadla a čerpací stanice

Čerpadla a čerpací stanice

Čerpadla nebo čerpací stanice jsou srdcem téměř každého závlahového systému. Rozdělují se na ponorná a povrchová. Mohou být ovládány přímo řídící jednotkou, nebo hydraulicky na základě poklesu tlaku v hydraulickém systému. Společnost Profigrass spolupracuje s řadou významných výrobců čerpací techniky.

Navíc díky mnohaletým vlastním zkušenostem je schopna navrhnout optimální a efektivní čerpadlo pro závlahový systém tak, aby spolehlivě fungovalo po celou dobu své životnosti.


Příslušenství

Příslušenství

Nabízíme celou řadu příslušenství k závlahám, jako jsou filtry, polyetylenové potrubí, fitinky, elektrické kabely, nářadí apod.

Cílem je nabídnout našim zákazníkům vše potřebné pro instalaci závlahového systému pod jednou střechou.Návody k obsluze, schémata, popisy ke stažení

Řídící jednotky

Postřikovače

Ventily